تبلیغات
رایان سرا - امنیت در مرزها با تکنولوژی بیومتریک
رایان سرا
درگاه پردازش بهینه ساز رایان
شرکت رایان ارائه دهنده سیستم های حضور و غیاب و اتوماسیون اداری

امنیت در مرزها با تکنولوژی بیومتریک

سه شنبه 12 مرداد 1395

نویسنده: مدیریت شرکت رایان | طبقه بندی:مقالات و اخبار، 

"بهینه سازی بیومتریک به عنوان تنها رمز بهبود تجربه سفر مسافران"

Miguel Leitmann مدیر عامل شرکت Vision-Box: "Vision-Box دارای یک رویکرد یکپارچه برای کنترل مرزها بر اساس یک مجموعه نرم افزار یکپارچه، لایه ارکستراسیون است که امکان اجرای راه حل های پیشرفته مدیریت مرزی، یکپارچه سازی تمام راه حل های کنترل مرزی و ارائه نمای کلی از زیرساخت های امنیتی، هویت یک فرد، و همچنین مدیریت جریان، با مقیاس پذیری نامحدود را فراهم می‌سازد."

Miguel Leitmann مدیر عامل شرکت Vision-Boxدر مصاحبه با سامانتا جنکینز، در مورد نحوه کنترل خودکار مرزی صحبت کرده است که می تواند "یک جهش بزرگ رو به جلو در تجربه مسافر" را فراهم کند.

بسط و گسترش راه حل های کنترل خودکار مرزی (ABC) به ارائه تجربه مسافر محور امن کمک می کند. امروز، Vision-Boxدر حال حاضر بیش از 1000 راه حل کنترل خودکار مرزی (ABC) دارد که در مرزهای زمین، دریا و هوا در سراسر جهان پیاده سازی شده است.

کنترل مرزها با هدف فرودگاه ها، خطوط هواپیمایی و قابلیت اعتماد مهاجرت شامل راه حل های مقابله با انواع سناریوهای تجاری است، از جمله بازرسی های امنیتی و گیت های الکترونیکی بیومتریک ABC. به گفته Miguel Leitmannمدیر عامل شرکت Vision-Box: "در هر ثانیه، میلیون ها تصویر ثبت و توسط سیستم Vision-Box پردازش می شود،دقیقاً در مرکز معتبرترین سازمان هایی نصب می‌شود که به هویت بیومتریک ما و راه حل های مدیریت تصویری دیجیتال برای کاربردهای حساس خود اعتماد دارند."

Vision-Boxسیستم مرزی خودکار را در بیش از 60 فرودگاه بین المللی اجرا می کند و با بیش از 3000 سیستم هویت الکترونیکی مستقر در سراسر جهان، و اروپا می تواند به عنوان مرجع جهان در اجرای ABCدر نظر گرفته شود. Leitmann  توضیح می دهد: "گیت های الکترونیکی ما به فرودگاه ها و کنترل کننده های مرزها در هلندبریتانیا، نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، پرتغال و دانمارک، در میان کشورهای دیگر کمک می کند." "با حضور جهانی و توسعه مداوم، ما بسیاری از فرودگاه و مرزهای بین المللی را هدف قرار داده ایمنه تنها برای پیاده سازی راه حل ABC، بلکه با هدفی وسیع تر، راه حل های مدیریت IDیکپارچه که الگوهای امنیتی مهم را در سطح جهانی بهبود بخشد."

خارج از اروپا، یکی از پروژه های Vision-Box اجرای گیت های الکترونیکی ABCدر سراسر کشور استرالیا در هشت فرودگاه بزرگ بین المللی است.گمرک استرالیا و خدمات حفاظت از مرزها به صورت آزمایشی از فن آوری ABCدر فرودگاه Brisbaneاستفاده می کند.

در برزیل، از Vision-Box گیت های الکترونیکی ABCاستفاده می شود مانند بارکد گیت های الکترونیکی عبور مسافر در مناطق ایست بازرسیدر سائوپائولو و فرودگاه بین المللی Guarulhosروزانه بیش از 40000 مسافر را پردازش می کند.

چند فرودگاه بین المللی در ایالات متحده، به ویژه لس آنجلس، میامی، لاس وگاس، اورلاندو، بوستون، آتلانتا، سان دیگو، تمپا، و فیلادلفیا نیز از کیوسک های کنترل پاسپورت خودکار (APC) استفاده می کنند.

تمامی محصولات در فهرست کنترل مرزی Vision-Box از طریق پلت فرم منحصرفرد ITخود "vb i-shield" با یکدیگر پیوند دارند، که پیاده سازی یک سیستم مدیریت مرزی پیشرفته و ادغام با راه حل های پیشرفته مدیریت تصویری دیجیتال، موتور جستجوی هوشمند بیومتریک و بیوگرافیک، و ویژگی های مدیریت خطر را ممکن می سازد.

Leitmannتاکید کرد: "راه حل ما یک نقش بسیار مهم اجتماعی را در مدرنیزه کردن فرآیندهای هویت، و سهولت بخشیدن به آن؛ در بالا بردن سطح امنیت در کنترل مرزی، جلوگیری از تقلب یا مهاجرت غیر قانونی، در تسهیل سفر برای مسافران مجاز و در ارائه یک تجربه سفر مثبت ایفا می کند."

روال Self-service

احتمالاً خوانندگان همیشگی ما گزارش راه اندازی Aruba Happy Flow در شماره تابستان فرودگاه کسب و کار را به یاد می آورند. این پروژه آزمایشی دو سال به عنوان یک طرح ابتکاری قبل از فاصله بین آروبا و هلند بود. Happy Flowاز تکنولوژی تشخیص چهره به عنوان تنها مبنای نشانه های مسافری استفاده می کند که مسافران را در هر گام از سفرشان شناسایی می کند.

Vision-Boxطرف ارشد این پروژه است، که زیرساخت های Happy Flowرا فراهم می کند، و Happy Flowرا در تبادل فرودگاه ACIامسال به معرض نمایش می گذارد. بروز رسانی تجارت فرودگاه از جلسات اولیه درحال پیشرفت است. Leitmannتوضیح می دهد: "Happy Flowدر مورد استفاده از یک نشانه واحد به منظور بهبود تجربه مسافر است، و در همان زمان ذینفعان فرودگاه امنیت و بهره وری را افزایش می دهند. فرودگاه ها در حال تشدید مدرن سازی زیرساخت های خود و سلف سرویس هستند که در آینده فرودگاه ها این روند را دنبال خواهند کرد."

در شش ماه اول این پروژه، بیش از 5600 مسافر از 26 کشور از Happy Flowاستفاده کردند. Leitmannافزود: "Happy Flowپتانسیل پیاده سازی در فرودگاه های در سراسر جهان را دارد. KLMو گروه Schipholهم اکنون انجام یک مطالعه امکان سنجی در مورد نحوه پیاده سازی Happy Flowدر فرودگاه Schipholآمستردام هستند."

بر اساس گفته های Leitmann: "هیچ دلیل تکنیکی وجود ندارد که این تکنولوژی توسط مسافران، خطوط هوایی و فرودگاه های دیگر استفاده نشود. این یک سوال از ارکستراسیون است."

با نگاهی به آینده، برنامه کاربردی تلفن همراه Happy Flowبه مسافران اجازه ی بررسی، یکبار ثبت نام بیومتریک، ارائه سریع اطلاعات مسافری پیشرفته آنها (API) را می دهد و تأیید اسناد خود را قبل از ورود به فرودگاه را می دهد برای اینکه قادر به استفاده از Happy Flowبدون توقف در کیوسک بازرسی باشد.

چالش های آینده

Vision-Box دارای یک درایو ثابت برای نوآوری است و چهار چالش کلیدی را شناسایی کرده است. اولین فرایند خودکارسازی کنترل مرزی از طریق فن آوری ABCبه همراه سیستم اطلاعات پیشرفته مسافری (APIS) و ثبت نام مسافران (PNR) است. Leitmannاشاره می کند: "نتایج حاصل از اجرای بسیار گسترده ABCجالب توجه است، و ثابت شده است که مزایایی برای تمامی طرفهای درگیر در این فرآیند ارائه می کند." با این وجود فرآیندها را در فرودگاه ها و نقاط کنترل مرزی خودکار می کنداینجا جایی است که چالش بزرگتری باقی می ماند: فرآیندهای تعمیم یافته self-service بر اساس سفر بدون کاغذ و تعاملات بدون برخورد است."

Leitmannمی گوید چالش بعدی یکپارچه سازی مرزهای سطح ملی و بین المللی است، با دنبال ABCبه سطح بعدی است: "راه حل های ABCبیومتریک ممکن است در پروژه هایی که امنیت و تسهیل جهانی را افزایش می دهند، مانند مرزهای هوشمند، سیستم خروج و ورود (EES)، ثبت نام برنامه های مسافر (RTP)، طرح های پیش ترخیص کالا از گمرک استفاده شود."

چالش چهارم، برطبق گفته های Leitmann، تسهیل سفر است: "در حالی که این تکنولوژی می تواند فرآیندها و امنیت کلی را بهبود بخشد، این حیاتی است که راه حل های نوآورانه ABCعامل انسانی را در نظر گیرند. راه حل های ABCباید به دقت طراحی شوند که گیرا، جذاب و ارگونومیک باشند،رابط های نرم افزار باید بصری و ساده باشد، و دستورالعمل های مربوطه و بازخورد مداوم به کاربران را ارائه کند."

"راه حل های End-to-end برای تغییر سفر مسافر"

با نگاهی به آینده با یک دید کلی، Vision-Box سرمایه گذاری در دیگر طرح های پیشگامانه است، از جمله راه حل های end-to-end برای بهبود جریان سفر، و طرح های قبل از ترخیص کالا از گمرک به منظور افزایش همکاری بین کشورها و به طور کلی بهبود امنیت. در آخر Leitmannنتیجه گیری می کند: "با سابقه طولانی و تجربه در کنترل مرزی خودکار و تجربه های مسافری، ما مطمئن هستیم که self-service رویکردی است که در سال های آینده به یک استاندارد تبدیل خواهد شد. Vision-Box به فرودگاه های سراسر جهان برای بهبود پردازش مسافران کمک می کند و در حال حاضر آینده با یک راه حل end-to-endپیش بینی می شود که سفر مسافر را تبدیل به یک دنباله ای از خدمات کاربر محور می کند."

ترجمه شده توسط حضورو غیاب رایان 


نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :